רכישת קרקע חקלאית – מהם השלבים שיש לעבור?

רכישת קרקע חקלאית – מהם השלבים שיש לעבור?
5 (100%) 1 vote

בשנים האחרונות הולכת ומתבססת ההבנה שרכישה של קרקע יכולה להוות הזדמנות טובה להשקעה. צוות גאו נדל"ן מציינים כי רכישה של קרקע, בעיקר קרקע חקלאית, יכולה לאפשר בעתיד את מימוש ההשקעה תוך קבלת רווח הון או לחלופין – פיתוח של הקרקע ובנייה של נכס.

גאו נדל"ן - על רכישת קרקע חקלאית

גאו נדל"ן – על רכישת קרקע חקלאית

חשוב לקחת בחשבון שכמו כל החלטת השקעה ראויה לשמה, גם רכישת קרקע חקלאית שתיעשה בצורה נכונה, עם כל השלבים כסדרם, תהיה מושכלת יותר ולרוב גם מוצלחת יותר.

1. קבלת החלטת השקעה והסיבות

השלב הראשון שיש לבצע הוא צעד מקדים שבו על הרוכש לברר עם עצמו את הסיבה שבגינה הוא רוכש את הקרקע. המיקום, גודל החלקה והצפי למימוש ההשקעה – הכל צריך להילקח בחשבון לפני שאפילו מחפשים חלקה כזאת או אחרת. מי שמחפש רווח מהיר למשל, ולא מתכנן לבנות בית למגורים למשפחתו, יכול לקחת בחשבון קרקעות בעיקר באזורי ביקוש. בחברת גאו נדל"ן מדגישים כי במהלך שלב זה כדאי לבדוק גם איזה סכום מעוניינים להשקיע ברכישת חלקת האדמה.

2. בחירת המיקום

השלב השני שיש לעשות לאחר שמבינים אם המטרה לרכישה היא רווח הון, בית למשפחה או מטרה אחרת – הוא להתמקד במיקום מסוים. מי שמחפש קרקע בכל רחבי הארץ צפוי לגלות שהמשימה עלולה להיות מורכבת. בנוסף, אומרים בגאו נדל"ן, כי בחירת המיקום צריכה להתייחס לקרקעות חקלאיות שנמצאות ככל שניתן סמוך לאזורי מגורים או כאלה שכבר הופשרו.

קרקע להשקעה רחובות

קרקע להשקעה רחובות

3. מצב הרישום של הקרקע

שלב שלישי שיש להקפיד עליו לפני רכישה של קרקע חקלאית הוא בדיקה מדוקדקת של מצב הרישום של הקרקע. בישראל, מצב הרישום מורכב למדי וחשוב לוודא אם יש על הקרקע שעבוד או עיקול, אם הבעלות היא פרטית, של חברה וכדומה. במקרים רבים כדאי להתייעץ עם גורם מוסמך כדי להבין את משמעות רישום הבעלות.

4. בדיקת המצב בוועדת התכנון והבנייה

לאחר בדיקת רישום הקרקע והבעלות צריך לבדוק את מצב התכניות של פיתוח האזור. בפרט, יש לשים דגש על תכניות בניין מחוזיות ועל המצב בוועדת התכנון והבנייה של הרשות המקומית הרלוונטית. לממצאים אלו, אנשי גאו נדל"ן מסבירים, יש השפעה על המועד שבו ניתן לצפות לקבלת אישורי בניה ופיתוח.

על אודות צוות האתר - גאו נדל"ן

גאו נדל"ן גאים להציג: השקעת נדל"ן שאסור לפספס בחוף התכלת בהרצליה פיתוח - על קו הים, במיקום המבוקש ביותר בישראל ובטיימינג מושלם! בהשקעת הנדל"ן בחוף התכלת המגרש יירשם בטאבו על שמכם! עם אישור תוכניות הבנייה שווי הקרקעות בחוף התכלת הרצליה צפוי לזנק בצורה משמעותית.
פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, קרקעות חקלאיות, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *