רכישת קרקע – 7 טיפים שאסור לפספס

דרג את הכתבה!

כמו בכל השקעה בחיים, חשוב להבין את כל התהליכים שצריכים לקרות על מנת שנניב רווחים. למרות ההנחה כי רכישת קרקע חקלאית במרכז יכולה להתגלות כאחת ההשקעות הטובות ביותר בשוק היום, מדובר בהליך תכנוני מורכב שיש לבצע בקפדנות, שלב אחר שלב.

מגמת העלייה במחירים בשוק הנדל"ן והתחזיות שצופות את התחזקות המגמה מספקות הזדמנות אטרקטיבית לרכישת קרקעות. מדובר בתהליך ממושך שעשוי להגיע ל-10 שנים ויותר. הגידול הטבעי באוכלוסיית הארץ גורם לצורך תמידי בשטחי מגורים חדשים ולפוטנציאל עצום לרווחים ברכישת קרקעות. עם זאת, יש להצטייד בהרבה סבלנות ולבצע מחקר מקיף לגבי כל קרקע שמוצעת לנו. אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם להגיע להחלטה המיוחלת:

1. הימצאות עיר או ישוב עם גידול אוכלוסין קבוע, מקומות עבודה מגוונים, נגישים ואטרקטיביים באזור הקרקע או תכנון לבניית מקומות כאלו (שיספיקו להיבנות עד תאריך היעד). יש לשים לב לתנאים טופוגרפיים, פיתוח אזורי ותשתית כבישים שתקשר את התושבים בקלות לנתיבי תחבורה מרכזיים.

2. יש לבדוק מי הבעלים הרשומים של הקרקע אותה אנו מעוניינים לקנות ומי מוכר אותה. חשוב לוודא שconstruction-652105_1920אכן קיבלנו את אישור הבעלים לרכישה, ואם מדובר בקרקע ציבורית או פרטית.

3. רצוי לבדוק מה התכניות לגבי ייעוד הקרקע. כשמדובר בקרקע חקלאית, יש לבדוק שהיא לא מיועדת להפוך לחלק מתשתית ארצית כמו מסילות רכבת או כבישים. בדיקות אלו ניתן לבצע בוועדות תכנון ובניה, במועצה מקומית ובמשרדי ההנדסה. מבדיקות אלה ניתן ללמוד על סיכויי הפשרה עתידיים של הקרקע. כמו כן, ניתן לבדוק אם הקרקע נערכת לאיחוד וחלוקה מחדש. אם מדובר באזור מאוכלס יש לבדוק אם מתבצעים דיונים לגבי הרחבת שטחי המגורים בסביבתו.

4. מומלץ לגבש קבוצת יזמים לרכישת קרקעות, במיוחד לקניית קרקע להשקעה במרכז. זו שואפת לאיחוד כוחות, במטרה לרכוש מגרשים רבים וצמודים, תוך השגת יתרון הגודל. המטרה של קבוצות רוכשים אלו היא ליצור רציפות טריטוריאלית שתאפשר הוזלת עלויות התכנון והקטנת ההוצאות והסיכון, תוך הגדלת הרווחים והסיכוי.

קרקע חקלאית רחובות

קרקע חקלאית רחובות

5. במסגרת הליך הבדיקה על הקרקע חשוב לבדוק את מעמדה המשפטי ולוודא כי היא לא כפופה להגבלות של המדינה או להתנגדות כלשהי מצד ארגונים ירוקים להקמת מבני מגורים בה.

6. ככל שהשטח גדול יותר, וככל שבעלי הקרקע מעטים יותר, כך יהיה קל יותר לשנות את ייעוד הקרקע כתוצאה מאיחוד אינטרסים רבה יותר של בעלי הקרקע כאשר הם מעטים – קיצור הליכים ופרוצדורות.

7. סבלנות ומשנה זהירות. אם אתם מעוניינים לרכוש קרקע להשקעה במרכז, כדאי לזכור כי רכישה מסוג זה דורשת סבלנות רבה והון עצמי גבוה יחסית. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לעזרתם של מומחים בתחום, אותם אנשי מקצוע יוכלו לעזור לכם להתמודד עם היבטים שונים של הרכישה וידריכו אתכם לקבלת החלטות נכונות.

על אודות צוות האתר - גאו נדל"ן

גאו נדל"ן גאים להציג: השקעת נדל"ן שאסור לפספס בחוף התכלת בהרצליה פיתוח - על קו הים, במיקום המבוקש ביותר בישראל ובטיימינג מושלם! בהשקעת הנדל"ן בחוף התכלת המגרש יירשם בטאבו על שמכם! עם אישור תוכניות הבנייה שווי הקרקעות בחוף התכלת הרצליה צפוי לזנק בצורה משמעותית.
פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, קרקעות כללי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *